Koordinátor projektu: Aneta Kamocsaiová
Súťažný tím: Filip Kubík, Matej Németh, Nina Bačinská
Sídlo základnej školy sa nachádza v oblasti, ktorá je často počas jarných a letných mesiacov zasahovaná vlnami extrémnych vysokých teplôt a suchom. Zámerom projektu bolo ukázať akým jednoduchým spôsobom môžu mať aj malé kroky veľký pozitívny dopad na prostredie okolo nás. S vedomím, že voda je vzácny zdroj a jej úspornejšie využívanie môže prispieť k udržateľnejšiemu životnému štýlu, sa súťažiaci rozhodli využiť príležitosť, ktorú ponúka príroda. Dažďovú vodu z budov školy zachytávajú do zberných nádob a v čase potreby ju budú využívať na zálievku novovysadených kríkov v areáli školy. Pomocnú ruku vo financiách im podala spoločnosť KOMVak Komárno, ktorá zakúpila zberné nádoby na dažďovú vodu.
Tento cieľ sa podarilo naplniť. Peniaze na zakúpenie nádob poskytla spoločnosť KomVak. Kontakt na túto spoločnosť žiaci získali cez Radu rodičov, na ktorej bol odprezentovaný zámer projektu. Po konzultácii s vedením spoločnosti spoločne vybrali konkrétny druh nádob. Spoločnosť zabezpečila prepravu a umiestnenie nádob k odkvapovým rúram, upravila výstupy odkvapových rúr do zberných nádob a na každú nádobu umiestnila otvárací ventil na uľahčenie manipulácie s vodou pri polievaní zelene na školskom dvore.
Komunikačným cieľom bolo šírenie informácie o zámere projektu nie len v škole, ale aj v meste a v celom okrese a tým zvýšiť povedomie širokej verejnosti o využiteľnosti dažďovej vody zo striech. Členovia tímu sa dostali do školského vysielania ako hosť, kde podrobne opísali cieľ aj spôsob realizácie projektu. Neskôr napísali článok do oblastných novín, na základe ktorého prejavila záujem o túto tému Komárňanská televízia . Jej vysielanie je dostupné pre širokú verejnosť. Členovia tímu ďalej pripravili vyučovaciu hodinu pre žiakov 3. ročníka. Spolu navrhovali jednoduché riešenia ako dať dažďovej vode druhú šancu a ako s vodou neplytvať. Spoločne si prezreli zberné nádoby. Okrem toho boli oslovení aj rodičia žiakov a široká verejnosť.